Read Svadobný pochod by Pamela Morsi Free Online


Ebook Svadobný pochod by Pamela Morsi read! Book Title: Svadobný pochod
The author of the book: Pamela Morsi
Date of issue: 2001
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 896 KB
Edition: Cesty

Read full description of the books Svadobný pochod:

Augusta Muddová, majiteľka najväčšieho podniku v malom meste, sa po troch rokoch trpezlivého čakania na deň, keď ju jej priateľ Amos Dewey požiada, aby sa stala jeho manželkou, rozhodne zobrať veci do vlastných rúk. S pomocou príťažlivého Romea Akersa sa všemožne snaží vzbudiť v Amosovi žiarlivosť a dostať ho k oltáru.

V Romeovi sa však napriek čistému úmyslu Gussie pomôcť, prebudí láska - zaľúbi sa do tej, ktorej mal vlastne pomôcť k sobášu s iným. Musí však urobiť všetko, aby získal Gussienu náklonnosť a napokon aj srdce a ruku.

Read Ebooks by Pamela MorsiRead information about the author

Ebook Svadobný pochod read Online! Pamela Morsi is a USA Today, Waldenbooks, and Barnes & Noble bestselling author of romance. She broke into publishing in 1991 with Heaven Sent and has been gracing readers with at least a book a year ever since. Two of her novels, Courting Miss Hattie (1992) and Something Shady (1996), won the Romance Writers of America's RITA Award, the highest honor in romance publishing, and others have been RITA finalists.

Ms. Morsi pens heartwarming stories set in Small Town, USA. Her books are famous for their wit, humor, memorable characters, and down-home charm.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Svadobný pochod
Read EBOOK Svadobný pochod by Pamela Morsi Online free

Download PDF: svadobn-pochod.pdf Svadobný pochod PDF